Organizowanie statystów do filmów i reklam

W naszej agencji dużo się dzieje między zdjęciami i ma to zasadniczy wpływ na organizowanie statystów na plany filmowe.


Dla nas zorganizowanie statystów to nie tylko zapewnienie określonych osób.  Znamy specyfikę pracy na planie. Współpracujemy z ekipą i jednocześnie koordynujemy pracę statystów. Zależy nam, aby przejąć odpowiedzialność za statystów podczas realizacji zdjęć. Wiemy, że producenci podczas zdjeć mają setki innych spraw na głowie.
Mamy 15 lat doświadczenia. Ponad 4000 tysiąca projektów z udziałem statystów. 550 osób podczas jednego dnia zdjęciowego. 

Sprawdzeni statyści

Nikt nie lubi niespodzianek na planie. Dlatego zanim rozpoczniemy współpracę ze Statystą spotykamy się z osobą w naszej Agencji. Wykonujemy bezpłatne zdjęcia wizerunkowe w naszym studiu oraz informujemy jak pracuje się na planie filmowym. Wszystko po ta, aby sprawnie przebiegały  zdjęcia z udziałem statystów.
Współpracując z nami masz także pewność, że wszystkie osoby, które zaproponujemy do Twojego projektu są sprawdzone pod kątem dyspozycyjności w terminie zdjeć.

spotkanie biurowe pracowników
grupa statystów o różnym wyglądzie

Różnorodna baza statystów

W naszej bazie znajdziesz różnorodne osoby w każdym wieku i o różnym pochodzeniu etnicznym. Z udziałem statystów inscenizowaliśmy multikulturowe ulice, zakłady karne, oddziały szpitalne, publiczność na koncertach, zawodników sportowych – m.in. maratończyków, piłkarzy, koszykarzy, niezliczone ilości kibiców, a także czasy PRL czy okres II wojny światowej.

Efektywna praca dzięki kompozytom

Każdy statysta w naszej bazie posiada kompozyt. Jest to zestawienie w jednym pliku dwóch lub trzech zdjęć z danymi biometrycznymi (wiek, wymiary itp.). Dzięki temu wybór statystów jest bardzo szybki, wygodny i równie łatwy do zaprezentowania klientowi i członkom ekipy. Jeśli potrzebujesz też pojedyncze zdjęcia osób do swojej prezentacji w każdej chwili możemy je udostępnić. Nasze kompozyty uwielbiają II reżyserzy, asystenci i kostiumografowie ponieważ w jednym pliku obok zdjęć mają wszystkie informacje.

dziewczyna pracuje na komputerze szukając obsady do swojego projektu

Systemy informatyczne

Dostęp do naszej bazy oraz serwerów mamy o każdej porze z dowolnego miejsca. Z telefonu, komputera, tabletu… Czasami potrzebujemy odrobiny prądu. Nasza baza to także zaawansowana wyszukiwarka, która pozwala wybierać statystów po określonych kryteriach. Dzięki temu jesteśmy w stanie błyskawicznie wybrać statystów najlepiej pasujących do Twojego projektu, szybko się z nimi skontaktować, sprawdzić dyspozycyjność i przygotować dla Ciebie prezentację.

Koordynatorzy w biurze

Nasz zespół w biurze obsługuje Twój projekt począwszy od sprawdzenia dyspozycyjności statystów, przez przygotowanie prezentacji aż po przekazanie szczegółowych informacji statystom na temat planu zdjęciowego i przygotowanie dokumentacji. Dzięki temu koordynatorzy statystów w biurze nie muszą łączyć swoich obowiązków z pracą na planie i koncentrują się na optymalnym doborze statystów. Są również w pełni dyspozycyjni dla producentów.

koordynator statystów wydaje komunikat

Koordynatorzy statystów na planie

Nasi koordynatorzy statystów mają wieloletnie doświadczenie w pracy na planach zdjęciowych. Aktywnie współpracują szczególnie z II reżyserami, kierownikami planu, kostiumografami, charakteryzatorami aż po catering. Jednocześnie koordynują pracę statystów, aby każdy był na swoim miejscu i na czas.

Transport statystów

Zapewniamy elastyczny transport statystów dopasowany do harmonogramu zdjęć. Transportujemy grupy od kilku do kilkuset osób. Na odcinkach do kilkudziesięciu kilometrów oferujemy transport autobusami miejskimi o pojemności do 100 osób co znacząco obniża koszty dowozu statystów na plan.
Na dalszych odcinkach organizujemy autokary lub busy w zależności od liczby statystów.

 

wnętrze autobusu

Kontakt

Dagmara Michoń  +48  600 766 269
mail: daga@acordeon.pl

Darek Armiak 
mail: dariuszarmiak@acordeon.pl